Odfjell : 2 Nafta lekken op een dag. http://t.co/Jlz33j0U
Chemisch ongeluk universiteit Dresden
Op de Technische Universiteit in de Duitse stad Dresden is een chemisch ongeluk gebeurd. Zeker 100 mensen werden uit voorzorg naar het ziekenhuis gebracht. Volgens de brandweer is niemand levensgevaarlijk gewond. Drie mensen zijn opgenomen met vergiftigingsverschijnselen, meldt de Sächsische Zeitung. Bij de rest werden weinig tot geen symptomen gevonden.
Experiment bij scheikunde
Het ongeluk met arseenwaterstof gebeurde op de scheikundefaculteit bij een prakticum voor nieuwe studenten. Arseenwaterstof is erg giftig en kan de lever en de nieren beschadigen en longoedeem veroorzaken. Het gebouw werd direct ontruimd. Het is nog niet duidelijk hoe het ongeluk kon gebeuren.
De hulpdiensten waren snel ter plaatse. Brandweerkorpsen en ambulancediensten uit de weide omgeving werden ingezet om studenten en andere aanwezigen naar de ziekenhuizen in de buurt te vervoeren.


